Daisy a Woody

09.09.2020

    Ondřej s Katkou měli rádi zvířátka, ale kvůli Kačenčině alergii jsme byli opatrní. Po rybičkách a želvách jsme Katce nabídli štěně yorkšíra. Jeli jsme vybrat pejska k chovatelům spolu s Katkou. Přišli jsme do bytu plného psů. Katka si sedla na podlahu a přiběhla k ní malá yorkšírka, lehla si jí na klín a usnula. Prostě si Katku vybrala za paničku. Když po chvíli Katka vstala a šla se podívat na ostatní štěňátka, už se od ní nehnula a jak si opět sedla, už byla zase u ní. A Katce se také líbila, dala jí jméno Daisy.

Daisy jsme si přivezli 16.1.2002 a po čtrnácti dnech ještě přibyla Woody, kterou si vybral Ondřej. Mezi pěti štěňátky se nejvíc nacpala, a i přes plné bříško se snažila k němu dokutálet. To se Ondrovi moc líbilo.

Tak jsme měli doma dvě chlupaté mandarinky ( tak asi byli veliké) a byla s nimi obrovská legrace. Běhali po celém bytě a číhali na sebe za taburetem nebo kde se dalo. Byli jsme z nich všichni nadšení.

Rádi jsme je pozorovali ( asi 3,5 měsíce jsme nepotřebovali televizi), protože to co předváděli nás velmi bavilo. Také jsme je hladili a česali, byla to radost....

Chlupatice měli zakázáno chodit k nám do ložnice, a spali v dětském pokoji. Koupili jsme jim kryté pelíšky. Katka byla zvědavá, co tam Daisy dělá a tak se šla podívat. Strčila obličej do vchodu do pelíšku a to neměla dělat. Daisy buď z legrace nebo že se lekla, jí kousla do nosu. Nevím, která z nich se více lekla.

Děti se střídali s venčením, vychovávali pejsky a vzorně se o ně starali. Spali u dětí, protože do ložnice nesměli...Jednou v sobotu se rozbily dveře u dětského pokoje a proto nešly zavřít. Ráno jsem se probudila a musela jsem se smát tomu, co jsem viděla. Obě chlupatice se vloudili do ložnice a leželi stulené každá v jedné loketní jamce u dědy Mirka. Pomalu jsem vstala a došla pro děti, aby viděli jak štěňátka naložila se zákazem, který děda vydal...